MŮJ PŘÍBĚH​

kdo jsem?

Jmenuji se Monika Ondráčková, ale doma mi nikdo neřekne jinak než Mongi.

 Miluji rozkvetlé louky,

 vůni lesa po dešti 

a jedinečný pocit z toho, když mi na zahradě vykvetou květiny.

o mně

Mám vystudovaný obor Zahradní a krajinářské architektury, nějaký čas jsem trávila na Erasmu ve Vídni a účastnila se různých zahraničních projektů v Rotterdamu, na Kypru či ve Švédsku. 

V létě ráda mizím v horách jen s šíleně těžkým baťůžkem na zádech. 

Teď ovšem léto spíše trávíme na zahradě, protože o Vánocích 2019 nám do týmu přibyla „Malá pomocnice“. Mateřství je tedy pro mě čas, kdy jsem obklopena květinami, zahradou a radostí.

 

Postupně jsem zjistila, že největší radost mám z kytic, jejichž květy znám od semínka. současně mám dobrý pocit z toho, že květy necestovaly přes půl planety.

jak to všechno začalo?

K floristickému řemeslu jsem si přičichla asi hlavně díky své nedočkavosti během studií zahradní architektury, kdy jsem rostliny nechtěla vidět jen na obrázku, ale potřebovala jsem si je i osahat. 

Prvních pár svatebních kytic jsem vázala pro kamarádky a následně mě začaly oslovovat i úplně cizí páry. 

Postupně jsem zjistila, že největší radost mám z kytic, jejichž květy znám od semínka. A zároveň mám dobrý pocit z toho, že květy jsou vypěstovány ekologicky a necestovaly přes půl planety. 

Proto rozšiřuji květinová políčka, objevuji nové sortimenty rostlin a učím se novým postupům.

 Abych naplnila poptávku a představy nevěst, tak v současné době si stále vypomáhám kupovanými květinami z burzy květin, ale pokud mě nevěsta požádá o kytici z pouze lokálních zdrojů, ráda vyhovím.

Abych naplnila poptávku a představy nevěst, tak si v současné době stále vypomáhám kupovanými květinami z burzy, ale pokud mě nevěsta požádá o kytici z pouze lokálních zdrojů, ráda vyhovím.

DSC00720
DSC00700

zaujala vás moje tvorba?

prohlédněte sI moji práci